Vitajte na BOOKPORTRAITe

0
31. máj 2015 at 1:17  •  Posted in dlhé bookrozhovory by  •  0 Comments

Keby ste dostali za úlohu vybrať si jednu knihu, vašu osobnú “srdcovku”, ktorá by to bola?

000028

Tá, ktorá sa vám spája so spomienkami na niekoho/niečo príjemné?
Tá, ktorá vás zakaždým zaručene rozosmeje?
Tá, ktorá vás pohltila natoľko, že ste kvôli nej zabudli vystúpiť z MHD?
Tá, kvôli ktorej ste boli schopní ponocovať do štvrtej rána, hoci vás na druhý deň čakalo vstávanie do práce?
Tá, ktorá vám v niečom zmenila pohľad na život (akokoľvek pateticky to znie)?
Alebo tá, vďaka ktorej sa dokážete na chvíľu preniesť do úplne inej reality?

Presne túto otázku kladie vybraným ľuďom  BOOKPORTRAIT.  Hlavným zámerom tejto stránky je prinášať čitateľom rozhovory s inšpiratívnymi, známymi, menej známymi i neznámymi ľuďmi o knihách, ktoré sú pre nich niečím výnimočné. Úlohou každého osloveného človeka je vybrať jednu knižnú srdcovku ľubovoľného žánru a porozprávať o nej pár slov. Vysoká literárna kvalita nie je podmienkou, jediné, na čom skutočne záleží je emócia alebo spomienka, ktorá sa  človeku s tou-ktorou knihou spája. Či už pôjde o rozprávku z detstva, winetuovky, Annu zo Zeleného domu, Dana Browna, Stephena Kinga, Elfriede Jelinek, Shakespearove drámy, bedekre, bežiaceho Forresta, kuchárske knihy Jamieho Oliviera, Čenkovej deti, knihy o pilatese až po svetovú klasiku – BOOKPORTRAIT by mal byť o dielach, ktoré osloveným ľuďom jednoducho prirástli k srdcu.

Súčasťou každého článku je okrem textu o samotnej knihe aj stručný portrét oslovenej osoby a úryvok z diela, ktoré si vybral/a. Čítanie vám spríjemnia (aspoň v to verím) sprievodné fotografie, ktoré nájdete v každom novom príspevku – mnohé z nich vznikli špeciálne pri príležitosti bookportraitovského interview.

Akékoľvek tipy na vylepšenie, námety na nové články, či iné Vaše postrehy môžete zasielať na bookportrait@gmail.net.

Želáme príjemné čítanie!

 

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Email this to someone

Leave a Reply

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>